مخازن 30 سی سی

این مخازن تناسب بسیار زیادی با مصرف و ساختار فشار کارتریج های هد دار HP دارند، کوچک بودن این مخازن عیب و یا نقصان محسوب نمی شود، زیرا با توجه به سیستم کارتریج های هد دار HP، عمل چاپ با مصرف بسیار کم جوهر در مقایسه با سایر مدل ها همراه هست، زیرا پاک شدن هد و شروع چاپ بدون مکش جوهر و ریختن آن در قسمت دو ریز چاپگر همراه هست، البته باید بدانید استفاده نکردن از فشار جوهر برای پاک کردن هد در این چاپگر ها یک نکته مثبت تلقی می شود.

 

✅ حجم متناسب؛ برابر 20 کارتریج  رنگی HP، یعنی 1500 برگ پرینت رنگی

✅ روزنه بسیار ریز ورودی هوا که مانع از ورود گرد و غبار به داخل مخزن می شود،

همچنین میزان بسیار کم تبخیر حامل (آب موجود در جوهر) از بالا رفتن غلظت جوهر در

 فواصل طولانی بلااستفاده بودن چاپگر، جلوگیری می کند.

✅ فشار متناسب با کارتریج های هد دار HP (ارتفاع کمتر قسمت فشار نسبت به قسمت جوهر)

✅ عدم خارج شدن از تنظیم و و عدم بالا رفتن فشار هنگام شارژ

✅ عدم ریزش و خارج شدن جوهر هنگام واژگونی

✅ کوچک ، سبک و دارای ظاهری زیبا در کنار چاپگر

 

 

مخازن 100 سی سی

این مخازن نوع رایج و فراوان مخزن در بازار است، اگر مخازن را محفظه ای برای نگه داشتن جوهر در نظر بگیریم نباید تفاوت چندانی بین اشکال و مدل های مختلف باشد، البته این توصیف چندان غلط نیست ولی تفاوت هایی از لحاظ ساختاری در مدل های مختلف وجود دارد.

مخازن معمولا شامل دو قسمت می باشند، یک قست که ظرفیت بیشتری دارد جوهر در آن قرار می گیرد و بخش دیگر که ظرفیت کمتری داشته و دریچه کوچک تری نیز دارد بخش فشار نام دارد، در کارتریج های هد دار HP  به دلیل حساسیت به فشار و بوجود آمدن نشتی بایستی این قسمت همیشه خالی باشد، پر بودن این قسمت فشار را بالا می برد، برای خالی نگه داشتن این قسمت هنگام شارژ بایستی قبل از باز کردن دریچه بزرگ، دریچه کوچک را حتما  ببنیدید، بعد از پر کردن باید دریچه بزرگ را بسته و دریچه کوچک را باز کنید. اگر این نکته فراموش شود فشار جوهر بالا رفته و تنظیم فشار جوهر و حالت آن به هم میریزد.

با توجه به ظرفیت بسیار کم کارتریج های هد دار HP ، به اندازه 1 سی سی برای هر رنگ در کارتریج های رنگی و 4 سی سی برای کارتریج مشکی، همچنین میزان مصرف کاربران اداری و خانگی، استفاده از این مخازن به دلیل حجم غیر متعارف برای این مدل چاپگر ها چندان مناسب نیست، زیرا جوهر مصرف نشده در بطری می ماند و علاوه بر گرفتن جرم به مرور با ورود گرد و غبار و تبخیر حامل (آب موجود در جوهر) دچار غلظت می شود.

در صورتی که متناسب با مصرف مقادیر کمتر جوهر در مخزن ریخته شود همیشه حجم زیادی غیر قابل استفاده می ماند که این ظاهر مخزن را نا مناسب می کند.

با توجه به حجم بالای این مخازن، که با هوا و یا جوهر اشغال می شود، در تغییرات دمایی انقباض و انبساط آنها با توجه به حجم بالا، در پایداری جوهر تاثیر گذار خواهد بود.

از نظر قیمت هر دو مخزن در یک سطح هستند که البته به جهت انبار گردانی این مخازن به قیمت کمتری در فارس اچ پی به فروش می رسند، چنانچه کاربران بتوانند موارد لازم را در استفاده از مخازن رعایت کنند، می توانند از آنها برای چاپگر خود استفاده کنند.

 

 

خدمات چاپگر های جوهر افشان  HP     فروش کیت های مخزن چاپگر های

2130 - 4630 - 2620 - 1050 - 3545